Aile Ve Miras Hukuku

Aile Ve Miras Hukuku

Kişilerin evlenme, boşanma, velayet, nafaka, evlat edinme, soybağı, mal rejimi ve benzeri konuları düzenleyen hukuk dalıdır. Miras Hukuku ise ölen kişinin mirasını nasıl bıraktığını, mirasın paylaşımını, mirasçıların haklarını ve yükümlülüklerini düzenleyen hukuk dalıdır.

Aile Hukuku, evlilik ve aile birliğinin kurulması, sürdürülmesi ve sonlandırılması gibi konuları düzenler. Boşanma, velayet, nafaka gibi konular, Aile Hukuku’nun en sık karşılaşılan konularıdır. Aile Hukuku, evlat edinme, soybağı tespiti ve mal rejimi gibi diğer konuları da düzenler.

Miras Hukuku, bir kişinin ölümü halinde mirasının nasıl paylaşılacağını belirler. Miras Hukuku, miras bırakanın yasal varislerinin kimler olduğunu, mirasın paylaşımında esas alınacak kural ve usulleri, mirasın reddi ve kabulü gibi konuları düzenler.

Aile ve Miras Hukuku, kişilerin ailevi ve malvarlığına ilişkin haklarının düzenlenmesi açısından büyük önem taşır. Aile ve Miras Hukuku kuralları, kişilerin haklarını korurken, adaleti sağlamak için belirli bir usul ve esas çerçevesinde yürütülür.

Ofisimiz:

Orta Mah. Alparslan Sok. No:8 D:23 Kat: 3 Yek TowerKartal/İstanbul

Bize Yazın:

av.omerozalp@gmail.com

Bizi Arayın:

0 (532) 305 52 65
Sizi Arayalım
Formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.